Zawiasy Blum stanowią jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów na rynku meblarskim. Dzięki temu, że charakteryzują się trwałością, wytrzymałością, funkcjonalnością i estetyką, stosuje się je w wielu różnych rodzajach mebli. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest bez wątpienia zawias do szkła Blum. To innowacyjny system pozwalający na montaż drzwiczek bądź paneli ze szkła w meblach. Co ważne, takie zawiasy są minimalnie widoczne z zewnątrz.

ZAWIASY DO SZKŁA

Zawias Blum klejony do szkła - właściwości

Zawias Blum do szkła został zaprojektowany w taki sposób, że zapewnia stabilność i całkowicie bezpiecznie łączy szkło z korpusem mebli. Główną zaletą tego produktu jest możliwość przyklejenia zawiasu bezpośrednio do szkła – pozwala to na minimalistyczne i w pełni bezramowe wykończenie mebla. Co ważne, taki zawias można zamocować przy pomocy specjalnego profilu, producent i projektanci zalecają jednak, aby zdecydować się na klejenie.

Warto zauważyć, że tego typu zawiasy można zakupić w różnych wariantach, co pozwala na montaż różnych grubości szkła. Zawiasy do szkła Blum sprawdzą się więc znakomicie do szafek kuchennych, a także i regałów oraz witryn.

Zawias Blum do szkła – zastosowanie

Liczne zalety zawiasów Blum do szkła sprawiają, że stosuje się je w przypadku różnych mebli. Najczęściej znajdują zastosowanie w minimalistycznych projektach z dużą ilością szkła. Szklane drzwiczki obecnie są bardzo modnym rozwiązaniem, które sprawia, że pomieszczenie zyskuje nowoczesny charakter, wydaje się większe i lepiej oświetlone.

Zawias Blum klejony do szkła doskonale sprawdza się w kuchni w górnych szafkach, gdzie najczęściej stosuje się szklane fronty. Można je zastosować również do witryn z naczyniami czy do regałów, gdzie znajdują się książki i różne ozdobne przedmioty. Dzięki temu, że zawiasy te są niemal niewidoczne po zamontowaniu, sprawiają, że meble i samo wnętrze prezentuje się bardzo estetycznie i elegancko.

Zawias Blum do szkła warto używać także w łazience. Można go zastosować nie tylko do szafek, ale i paneli prysznicowych. Zawiasy Blum pozwalają osiągnąć elegancki i minimalistyczny efekt, a jednocześnie zapewniają trwałe i bezpieczne mocowanie.

Zalety stosowania zawiasów do szkła

Jakie zalety mają zawiasy do szkła Blum? Po pierwsze, są wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyróżniają się trwałością i wytrzymałością. Gwarantują długotrwałe użytkowanie bez utraty stabilności drzwiczek. Co ważne, specjalna konstrukcja tych zawiasów umożliwia na znaczne obciążenie, są więc one odpowiednie do montażu szkła w różnych rozmiarach i grubościach.

Zawias Blum klejony do szkła charakteryzuje się wysoką estetyką. Dzięki temu, że klei się go bezpośrednio do szkła nie jest widoczny – tym sposobem wyeliminowany jest nieestetyczny efekt, jaki zapewniają widoczne zawiasy, a mebel pozostaje nowoczesny, ale minimalistyczny. Warto zaznaczyć, że zawiasy Blum do szkła są bardzo łatwe w montażu. Dzięki prostej budowie może zamontować je każdy bez większej trudności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl