Cichy domyk to rodzaj technologii stosowanej w przypadku systemów szuflad, a mówiąc dokładniej w konstrukcjach prowadnic meblowych. Cichy domyk pozwala na zamknięcie szuflad niemal bezgłośnie - system spowalnia tuż przed całkowitym wsunięciem się szuflady, co pozwala na wyjątkowo delikatne zamykanie szafek.

 

Cichy domyk działa w oparciu o specjalny mechanizm, który może wyglądać nieco odmiennie, w zależności od modelu danej firmy, wyhamowujący szufladę tuż przed wsunięciem - co jednak istotne, prowadnice wyposażone w cichy domyk stosowane są z powodzeniem w przypadku większości popularnych surowców wykorzystywanych w produkcji mebli - mowa tu zarówno o drewnie, jak i o metalu czy sklejce.

Kiedy i dlaczego wybrać cichy domyk?

Zamykanie szuflady nie musi wiązać się z głośnym odgłosem. Prowadnice wyposażone w system cichego domyku są często i chętnie wybierane w przypadku mebli kuchennych i garderobianych. To w takich systemach umeblowania szuflady są intensywnie eksploatowane. Codzienny trzask gwałtownie zamykanych frontów nie każdemu domownikowi będzie odpowiadać - bezgłośne zamykanie szuflady może stać się wygodnym standardem dzięki dostępnym w naszej ofercie prowadnicom!

Zamykanie szafek meblowych i szuflad wyposażonych w tradycyjne systemy prowadnic związane jest nie tylko z hałasem. Każdy producent mebli kuchennych, garderobianych czy biurowych potwierdzi, że ciągłe, gwałtowne zatrzaskiwanie szuflad wiąże się z ryzykiem uszkodzenia umeblowania. System mocowań konstrukcji korpusu szuflady czy też korpusu mebla, na skutek regularnych, gwałtownych drgań i uderzeń ścianek względem siebie może po niedługim czasie poluzować się i doprowadzić ostatecznie do uszkodzenia komody, szafki czy regału.

Dzięki systemowi cichego domyku ryzyko takie zostaje zniwelowane, a żywotność mebla znacznie wydłużona. Ciche domknięcie szuflady zapobiega zatem nie tylko nieprzyjemnym odgłosom, ale też nadmiernej eksploatacji domowego wyposażenia. Jednocześnie prowadzenie szuflady w trakcie wysuwania pozostaje wygodne i płynne. Również drzwiczki szafki kuchennej czy garderobianej możesz zamykać znacznie ciszej i delikatniej, wybierając dostępne w naszym asortymencie zawiasy z domykiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl