Siłowniki meblowe mini, określane także jako podnośniki mini, to akcesoria meblowe, które są bardzo przydatne – pozwalają one na łatwe, szybkie, płynne i bezpieczne korzystanie z najwyższych szafek znajdujących się w wysokiej zabudowie. Podnośniki meblowe mini sprawdzają się znakomicie w przypadku niewielkich frontów otwieranych, unoszonych do góry. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz niewielkiej sile (zwykle 60N lub 80N) są one wprost idealne do małych szafek, gdzie zwyczajnie nie ma miejsca na większe podnośniki. Co ważne, siłowniki meblowe mini powinny być instalowane po obydwu stronach frontu, aby równomiernie rozłożyć siłę mechanizmu.

Podnośniki mini

Niewielkie podnośniki meblowe – zastosowanie

Podnośnik gazowy meblowy mini stosuje się w przypadku małych szafek, które znajdują się tuż pod sufitem. W takim miejscu nie stosuje się zwykłych zawiasów, tylko specjalne podnośniki unoszące fronty do góry. W niewielkich meblach najlepiej zastosować podnośnik meblowy w wersji mini, co pozwoli zaoszczędzić miejsce już i tak w niewielkiej szafce. Takie podnośniki instaluje się przede wszystkim w meblach kuchennych, ale można je zastosować również w szafkach łazienkowych, w salonie, sypialni czy biurze i w każdym innym miejscu, w którym zdecydowano się na wysoką zabudowę pod sam sufit.

Podnośniki meblowe mini - charakterystyka

Siłowniki meblowe w wersji mini są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Są niewidoczne z zewnątrz, dlatego nie wpływają na wygląd frontów meblowych. Dzięki takim podnośnikom można w pełni wykorzystać każdą przestrzeń i sprawić, że każdy pokój będzie bardziej funkcjonalny.

Podnośniki mini – montaż

Siłowniki w wersji mini montuje się w szafkach tak samo, jak w przypadku standardowych akcesoriów. Najważniejsze jest to, by zamieścić podnośnik w odpowiednim miejscu. Wyznaczenie miejsca dla podnośnika jest uzależnione między innymi od jego kąta otwartości, wielkości szafki czy jej frontu. Siłownik należy przymocować do mebla za pomocą dołączonych elementów montażowych, na co może składać się zawias, śruby oraz inne elementy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl