Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Mata do szuflady to bardzo interesujące rozwiązanie, które powinno się znaleźć w każdej kuchni i nie tylko. Taka mata posiada właściwości antypoślizgowe, które zapobiegają przemieszczaniu się różnych przedmiotów z jednego końca szuflady na drugi podczas ciągłego wysuwania i zamykania mebla. Dzieje się to często zwłaszcza w przypadku szuflady ze sztućcami i szuflad znajdujących się w biurku, które są często otwierane i zamykane. Takie szuflady często są poobijane przez ostre przedmioty, a pozostałe często się przewracają, dlatego należy ciągle je układać, ponieważ nigdy nie zostają na swoim pierwotnym miejscu. Taka sytuacja nie będzie miała miejsca, jeśli postawi się na takie akcesoria meblowe jak mata antypoślizgowa do szuflady.

Maty do szuflad

Mata antypoślizgowa do szuflady a wilgoć

Wilgoć może mieć negatywny wpływ na drewniane szafki, niestety kiedy odkładamy do niej świeżo umyte naczynia, woda może mieć kontakt z półkami. Znajdująca się woda na sztućcach czy naczyniach dzięki sile grawitacji ścieka w dół wprost na drewnianą półkę i zostawia nieestetyczne mokre plamy. Drewno narażone na kontakt z wilgocią może ulec zniszczeniu, mogą też na nim pojawić się ślady, które nie będzie można usunąć. Właśnie z tego powodu mata do szuflad powinna być również wykorzystywana w szafkach i na półkach, gdzie znajdują się talerze, szklanki, dzbanki, kubki i wszystkie inne, często myte przedmioty, które mogą doprowadzić do zniszczenia lub uszkodzenia mebli.

Mata do szuflad – skuteczna ochrona mebli

Mata antypoślizgowa do szuflady to bardzo praktyczna i pomysłowa, a przy tym całkowicie skuteczna ochrona mebli, zwłaszcza szuflad i szafek. Taka mata do szuflady stanowi dodatkową warstwę, która zabezpieczy każdy mebel przed ostrymi i ciężkimi elementami, które mogłyby je uszkodzić, ponadto jest również odporna na wodę, dzięki czemu ułożone na niej mokre naczynia nie uszkodzą w żaden sposób drewnianej szafki czy półki, jeśli nie zostaną wystarczająco dobrze wytarte po myciu. Taka mata ułatwia również utrzymanie porządku w szufladzie, ponieważ nic się na niej nie przesuwa i po prostu jest na swoim pierwotnym miejscu, czyli tam gdzie zostało położone.

Rozmiar maty do szuflad

Mata antypoślizgowa dopasowuje się doskonale do wnętrza każdej szuflady i szafki. Nie trzeba szukać konkretnego rozmiaru – taka mata posiada dość uniwersalny kształt i wymiary, a w razie potrzeby można ją przyciąć zwykłymi nożyczkami. Nasze maty są wykonane z wysokiej jakości materiałów i są bardzo skuteczne, dzięki nim naczynia, sztućce i wszystkie inne przedmioty zawsze będą na swoim miejscu bez względu na to, ile razy szuflada będzie otwierana i zamykana w ciągu dnia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl