Uchwyty krawędziowe do mebli to jedne z niezbędnych elementów wyposażenia wszystkich mebli. Są one montowane na krawędziach frontów meblowych. W naszym sklepie można je nabyć w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do najróżniejszych typów szaf, szafek, komód, biurek itp.

Uchwyty krawędziowe

Dlaczego warto zdecydować się na uchwyty krawędziowe?

Uchwyty krawędziowe, jak sama ich nazwa na to wskazuje, są montowane na krawędzi frontu i tym sposobem stają się niemal niewidoczne, dzięki czemu front zostaje pięknie wyeksponowany. To znakomite rozwiązanie, które umożliwia podkreślenie wyglądu mebli – zwłaszcza tych, które zostały wyposażone w fornirowane bądź lakierowane fronty. Tworzą spójną linię z krawędzią mebla. Nie tylko podkreślają design nowoczesnych rozwiązań, ale i są niezwykle funkcjonalne. Miłośnicy minimalistycznych aranżacji wnętrz powinni się zdecydować na krótsze uchwyty, ponieważ zajmują one niewielką część frontu. W naszej ofercie można również znaleźć długie sztangi, które można doskonale dopasować i dociąć na szerokość całej szuflady. To ciekawe i estetyczne rozwiązanie, które nada każdemu pomieszczeniu oryginalnego wyglądu.

Jak montuje się uchwyty krawędziowe?

Uchwyty meblowe krawędziowe – w zależności od modelu – mogą być montowane na dwa sposoby. Jeden z nich to nabijanie uchwytu na krawędź frontu, natomiast drugi to przykręcenie uchwytu do frontu.

Właściwości i zastosowanie uchwytów krawędziowych

Uchwyty krawędziowe charakteryzują się odpowiednim wyprofilowaniem, co pozwala na wygodne chwytanie i, tym samym, swobodne otwieranie oraz zamykanie szafek czy szuflad. Element służący do chwytania może przybierać różne formy, jak na przykład kanciaste czy zaokrąglone.

Tego rodzaju uchwyty najczęściej stosuje się do mebli kuchennych. Ponadto z powodzeniem montuje się je także w meblach łazienkowych. Uchwyty krawędziowe do mebli sprawdzą się również znakomicie w pokoju dziennym czy w jadalni. Ich zaokrąglone i nieostre krawędzie są w pełni bezpieczne podczas użytkowania – z tego powodu sprawdzą się także w meblach w pokoju dziecięcym czy w wyjątkowo wąskich pomieszczeniach, takich jak korytarz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl