Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Wkręty meblowe do drewna to akcesoria (okucia meblowe) niezbędne do mebli, które służą do łączenia elementów drewnianych i materiałów drewnopodobnych. Wkręty można stosować również w przypadku i innych materiałów, także metalu. Wkręty do drewna meblowe można z powodzeniem wykorzystywać nawet do przytwierdzania płyt kartonowo-gipsowych do stelaża drewnianego lub stelaża wykonanego z metalowych profili.

Wkręty

Uniwersalne wkręty meblowe do drewna składają się z trzonu grawitacyjnego, który posiada stożkowy kształt oraz z łebka z odpowiednim nacięciem. Wkręty do płyt meblowych różnią się między sobą kształtem łba oraz typem nacięcia. Oferowane przez nas wkręty charakteryzują się wysoką jakością – są wykonane z bardzo wytrzymałej stali nierdzewnej. Wśród naszej szerokiej oferty można znaleźć wiele różnych produktów, które z łatwością można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

Wkręty do drewna – zastosowanie

Wkręty do płyt meblowych ze stożkowym łebkiem sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wkręt powinien być niewidoczny. Takie wkręty bardzo się przydają podczas skręcania desek albo gdy montuje się zawiasy meblowe, kiedy przytwierdza się uchwyty do frontów różnego rodzaju lub gdy skręca się korpusy mebli i szuflad. Nasze wkręty meblowe pozwalają na szybki i bezpieczny montaż z powodu odpowiedniej geometrii ostrza, a kształt frezów zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia problemów podczas skręcania płyt innych niż z drewna (np. płyt wiórowych).

Wkręty do płyt meblowych samościągające

Szczególnie warte uwagi są wkręty do drewna samościągające. Potrafią samoczynnie ściągnąć dwie różne części i służą do łączenia korpusów czy przykręcania frontów do szuflad wewnętrznych. Tego rodzaju wkręty posiadają dodatkowy zwój gwintu pod łbem – co wpływa na różnicę skoków gwintu, a to z kolei powoduje mocny efekt dociągnięcia łączonych ze sobą części. Gruby gwint takich wkrętów gwarantuje dużą siłę połączenia, a także odpowiednio zabezpiecza przed zniszczeniem wkrętu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl