Siłownik gazowy meblowy, określany również jako podnośnik, to niezwykle przydatny element mebli, który umożliwia łatwe, płynne i w pełni bezpieczne otwieranie oraz zamykanie szafek – a ściślej mówiąc, uchylanie ich do góry i opuszczanie ich w dół. Podnośnik meblowy gazowy jest stosowany przede wszystkim w meblach kuchennych, ale można go wykorzystać także w szafkach łazienkowych czy w salonie lub sypialni bądź w innym miejscu, w którym zastosowano wysoką zabudowę z szafkami tuż pod sufitem.

Podnośniki gazowe

Siłownik gazowy meblowy – charakterystyka

Podnośnik meblowy gazowy jest niemal niewidoczny. W żaden sposób nie wpływa na wygląd frontów meblowych, ponadto jest bardzo przydatny w przypadku szafek, które znajdują się tuż pod sufitem – w tak zwanej wysokiej zabudowanie. Dzięki takim siłownikom można w pełni wykorzystać przestrzeń najbardziej funkcjonalnych pokoi.

Podnośnik gazowy GTV składa się z cylindra wypełnionego gazem – zazwyczaj azotem – pod ciśnieniem, pręta w tłoku (który przenosi działanie podnośnika na konkretny mebel) i z klapy. Gaz wydostaje się z tłoku powoli, dzięki czemu drzwiczki opadają wolno. Co ważne dzięki temu mechanizmowi podnoszenie oraz opuszczanie frontów nie wymaga siły, co zapobiega kontuzjom i jest komfortowe.

Siłownik gazowy meblowy montaż

Podnośnik meblowy gazowy instaluje się w szafkach podobnie jak najzwyczajniejsze zawiasy. Produkty oferowane w naszym sklepie to gotowe do użycia artykuły. Najważniejsze jest to, aby umieścić podnośnik we właściwym miejscu podczas montażu. Wyznaczenie go jest uzależnione od typu siłownika – przede wszystkim jego kąta otwartości – a także głównej części mebla oraz frontu. Należy jednak zauważyć, że przymocowanie podnośnika meblowego gazowego do szafki wykonuje się przy pomocy dołączonych do zestawu elementów montażowych, na co składa się zawias, śruby i/lub inne części. W niektórych modelach stosuje się także specjalne łączniki kątowe. Co ważne – część tłoka należy zamieścić tak, aby była ona skierowana w dół.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl