Gałki meblowe z drewna to akcesoria, które należą do niezbędnego wyposażenia wielu mebli. Dodatki, które można znaleźć w tej kategorii, charakteryzują się tym, że zostały wykonane z wysokiej jakości drewna różnego typu, na przykład dębu czy jesionu. W naszym sklepie można zakupić gałki drewniane, które różnią się między sobą rozmiarem, kształtem i kolorem. Dzięki tej szerokiej ofercie gwarantujemy, że każdy z pewnością znajdzie coś do swojego wnętrza i z łatwością dopasuje gałki drewniane do każdego pokoju i każdego mebla, bez względu na to, czy w pomieszczeniu znajdują się szafki kuchenne, szafki łazienkowe, szafa ubraniowa, łóżko, szafka nocna czy toaletka i biurko. Drewniane gałki meblowe są dziś niezwykle popularne i charakteryzują się wytrzymałością i uniwersalnym, eleganckim czy minimalistycznym wyglądem.

Gałki drewniane

Z jakiego materiału są wykonane gałki drewniane?

Gałki meblowe drewniane mogą być wykonane z najróżniejszych gatunków drewna, takich jak na przykład: dąb, jesion, buk, orzech, mahoniowiec itd. Każdy z tych gatunków posiada swoje unikalne i niezwykłe właściwości, które mają wpływ na trwałość, odporność na uszkodzenia i, w końcu, wygląd gałek meblowych. Do najczęściej wykorzystywanych gatunków drewna należy oczywiście dąb, ponieważ jest on bardzo twardy i co za tym idzie – także wytrzymały. Bardzo popularny jest także buk, gdyż także jest trwały, a jednocześnie łatwy w obróbce.

Kształty i wymiary gałek drewnianych

Drewniane gałki meblowe w naszym sklepie są dostępne w różnych kształtach oraz rozmiarach. Do najczęściej stosowanych kształtów należą podstawowe figury, takie jak: okrąg, kwadrat i prostokąt. Z kolei rozmiary gałek meblowych tego rodzaju mogą mieć od 2,5 cm średnicy do nawet 10 cm średnicy.

Montaż – gałki meblowe drewniane

Drewniane gałki meblowe są bardzo łatwe w montażu i w ewentualnej wymianie, kiedy ich poprzedniczka ulegnie uszkodzeniu. Wymiana starych gałek może całkowicie odmienić wygląd mebli i mocno wpłynąć na aranżację całego wnętrza. Ponadto wymiana gałek stanowi o wiele tańszą alternatywę dla wymiany całych mebli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl