Zawiasy meblowe stanowią podstawowy element każdego mebla - mocuje się je przy meblach i służą do otwierania oraz zamykania drzwi oraz szafek. Dzięki odpowiednim zawiasom (które posiadają właściwy kąt otwarcia itd.) drzwiczki meblowe funkcjonują prawidłowo. Warto zauważyć, że po zamontowaniu pozostają niewidoczne i w żaden sposób nie wpływają na wygląd mebli. Tego rodzaju elementy cechuje się długotrwałą żywotnością, gdyż są zwykle wykonane ze stali. Ponadto są utrzymane w estetycznych i metalicznych kolorach, pasujących doskonale do wyglądu mebli. To właśnie dzięki nim wszystko działa cicho i sprawnie. Zawiasy do drzwi meblowych zawsze powinny być odpowiednio dobrane, czyli zgodnie z charakterystyką pracy mebla. W naszym sklepie można znaleźć zawiasy meblowe różnego rodzaju. Każdy model został wykonany z wysokiej jakości materiałów i z pewnością spełni wszelkie oczekiwania współczesnego klienta. Ponadto nasze zawiasy meblowe nie rdzewieją i nie powodują skrzypienia.

Zawiasy meblowe

Zawiasy meblowe rodzaje

Oferujemy rozwiązania, które z łatwością można dopasować do swoich potrzeb. Jeśli chodzi o najpopularniejsze zawiasy meblowe (rodzaje) wyróżnia się: zawias meblowy nakładany, zawias meblowy wpuszczany, zawiasy meblowe bliźniacze, zawias meblowy równoległy czy zawias meblowy z kątem korpusu o różnej wartości (kąt otwarcia 15 stopni, kąt otwarcia 30 stopni lub kąt otwarcia 45 stopni). 

W naszej ofercie można znaleźć zawiasy barkowe, z blumotion czy zawiasy Blum Clip-Top. Niektóre z nich są wyposażone dodatkowo w spowalniacze, dzięki którym można szybko i bezpiecznie zamykać drzwi i nie martwić się przy tym, że mebel zostanie uszkodzony, gdy użyjemy za dużo siły.

Nietypowe zawiasy meblowe

Jeśli chodzi o nietypowe zawiasy meblowe, zalicza się do nich: zawiasy puszkowe czy taśmowe. Zawias puszkowy charakteryzuje się dużą wytrzymałością, może być on intensywnie eksploatowany, dlatego też sprawdzi się doskonale nie tylko w domach mieszkalnych, ale i biurach czy urzędach, gdzie szafki są niezwykle często otwierane i zamykane. Natomiast zawiasy taśmowe umożliwiają szybkie i łatwe otwieranie oraz zamykanie szafek. Zachowują niezmienny stan przez długi czas mimo intensywnej eksploatacji, nie trzeba ich często wymieniać, a ponadto są również estetyczne. W sprzedaży posiadamy także rozwiązania dla wiszących mebli kuchennych, które otwiera się z dołu do góry, ponadto oferujemy również podnośniki frontu do takich mebli. Oferujemy też  zawiasy do barków, które często otwiera się odwrotnie, czyli z góry do dołu. Nasze zawiasy posiadają odpowiedni kąt otwarcia i dzięki temu można je bez problemu dopasować do wszystkich mebli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl