Wśród naszej bogatej oferty akcesoriów meblowych można również znaleźć wysokiej jakości standardowy podnośnik meblowy mechaniczny. Służy on do montażu różnych frontów, drzwiczek, klap i innych elementów. Podobnie jak podnośniki gazowe, podnośnik mechaniczny do mebli umożliwia wygodne, szybkie, łatwe i bezpieczne otwieranie i zamykanie szafek (unoszonych zarówno do góry, jak i w dół) znajdujących się tuż pod sufitem w wysokiej zabudowie, ale nie tylko.
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.
Podnośnik mechaniczny do mebli - montaż
Podnośnik meblowy mechaniczny może zostać zainstalowany z lewej bądź prawej strony. A w zależności od modelu siłownika czy wspornika, można utrzymać front na konkretnej wysokości – kąt otwarcia w ich przypadku może wynosić na przykład 75 czy 90 stopni. Co ważne, niektóre podnośniki mogą posiadać przełącznik, który służy do zmiany trybu pracy. Dzięki temu mechanizmowi, można utrzymywać ciężar klapy w pozycji otwartej (pod różnym kątem) lub przejść do pozycji barkowej. Takie siłowniki znakomicie radzą sobie w cięższych meblach. A kiedy ciężar frontów jest dla jednego podnośnika zbyt duży, wystarczy zamontować drugi z drugiej strony. Jeszcze przed zakupem danych siłowników warto sprawdzić informację na temat maksymalnego dozwolonego ciężaru, która znajduje się na opakowaniu.
Podnośnik meblowy mechaniczny – charakterystyka
Takie siłowniki mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal czy aluminium. Podnośniki służą do płynnego, szybkiego, łatwego, wygodnego, płynnego i cichego uchylania oraz zamykania frontów otwieranych do góry lub od dołu (tak zwanych barkowych). Tego rodzaju akcesoria meblowe można umieścić zarówno z lewej bądź z prawej strony korpusu szafki lub zainstalować je po obu stronach jednocześnie. W zależności o rodzaju zastosowanych siłowników, można uzyskać różne kąty otwarcia. Kiedy podnośnik uchyla fronty do góry, często jest to 75 stopni, zaś kiedy do dołu – 90 stopni. Co ważne, podnośnik meblowy mechaniczny nie wpływa negatywnie na wygląd szafek, ponieważ jest sprytnie ukryty w jej wnętrzu. Siłowniki do mebli stosuje się przede wszystkim w barkach i górnych szafkach w kuchni, łazience czy biurze i wszędzie tam, gdzie stosuje się wysokie zabudowy po sam sufit.