Podnośnik barkowy to specjalny mechanizm, który należy do niezbędnych akcesoriów meblowych. Umożliwia on otwieranie oraz zamykanie frontów górnych szafek lub właśnie barków do góry lub do dołu (w zależności, jaki system się zastosuje do montażu). Siłownik barkowy jest niezwykle przydatny w przypadku wysokiej zabudowy i szafek wiszących, ponieważ umożliwia on swobodne, łatwe, wygodne i, przede wszystkim, bezpieczne otwieranie oraz zamykanie frontów szafek bez konieczności sięgania wysoko. Z kolei podnośnik barkowy dolny sprawdza się w niższych meblach, na przykład do frontów barkowych, w których przechowuje się zazwyczaj w salonie alkohol oraz słodycze.

Podnośniki barkowe

Siłownik barkowy – charakterystyka

Podnośniki barkowe mogą być wykonane z metalu bądź tworzywa sztucznego. Są one przeznaczone do płynnego, bezpiecznego i cichego opuszczania drzwi barków, ale nie tylko, które mogą być drewniane lub być wyposażone w specjalną ramę aluminiową. Podnośnik do baru może być montowany z prawej bądź lewej strony korpusu szafki. W zależności od rodzaju siłowników, pozwalają one na uzyskanie różnych kątów otwierania. W przypadku, kiedy podnośnik otwiera się do góry, jest to często 75 stopni, a kiedy otwiera się do dołu – na przykład 90 stopni. Ponadto podnośniki barkowe mogą być gazowe bądź olejowe i są dostępne o różnej sile, np. 60, 100, 120, 150 N. Na te informacje należy zwrócić uwagę wtedy, kiedy chce się idealnie dopasować siłowniki do wielkości oraz ciężaru frontów szafek.

Podnośniki barkowe - zalety

Siłownik barkowy GTV ma wiele zalet. To rozwiązanie, które jest niezwykle wygodne i funkcjonalne. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości produktów, takich jak podnośnik barkowy GTV otwieranie szafek – zarówno tych znajdujących się wysoko, jak i tych niższych - jest łatwe, komfortowe i bezpiecznie. Siłowniki działają płynnie, a zaopatrzone w dodatkowe amortyzatory artykułu zapewniają również cichy domyk, co ma pozytywny wpływ na komfort użytkowników mebli. Warto również zauważyć, że taki podnośnik jest także rozwiązaniem estetycznym, ponieważ nie ma on wpływu na zewnętrzny wygląd mebli, cały mechanizm podnośnika jest sprytnie ukryty wewnątrz szafki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl